Windows 10 - jak wrócić do Windows 7 lub 8.1

 

Windows 10 dzieli użytkowników. Jedni są nim zachwyceni, drudzy wolą odczekać jeszcze jakiś czas z aktualizacją, a inni żałują, że już jej dokonali. Tym ostatnim wyjaśniamy, jak wrócić na poprzednio używany system operacyjny.

Jedna ważna uwaga - powrót na stary system jest możliwy przez 30 dni od aktualizacji go do Windows 10. A jeżeli za jakiś czas zmienisz zdanie i zechcesz wrócić do nowego systemu, masz czas do końca lipca 2016. Druga ważna uwaga - po aktualizacji do Windows 10 na twoim dysku pojawił się folder Windows.old (powinien być na partycji C). Jeżeli go skasowałeś, powrót do poprzedniego systemu może okazać się niemożliwy.

 odzyskiwanie

Zanim przystąpisz do zmiany systemu na stary (downgrade),

Czytaj więcej: Windows 10 - jak wrócić do Windows 7 lub 8.1

Jak naprawić usługę Windows Update, gdy nie pobiera aktualizacji

Windows Update to usługa systemowa odpowiedzialna za aktualizowanie systemów Windows. Dzięki niej do naszego komputera trafiają najnowsze poprawki wprost z serwerów Microsoft. Może się jednak zdarzyć, że usługa odmówi posłuszeństwa i wyświetli komunikat o braku możliwości wyszukania aktualizacji. Co wtedy zrobić?

akt11

Jeżeli koniecznie chcemy wykonać aktualizacje (bo np. przeinstalowaliśmy system od nowa), a Windows Update odmawia posłuszeństwa, to możemy na swój sposób zresetować usługę i wymusić ponowne działanie. W tym celu należy zatrzymać usługę, przenieść jej pliki w inne miejsce, a następnie ponownie ją uruchomić, co spowoduje odtworzenie plików od zera i poprawne działanie Windows Update. Oto, jak to zrobić.

Czytaj więcej: Jak naprawić usługę Windows Update, gdy nie pobiera aktualizacji

Szybkie zamykanie zawieszonych aplikacji

 

Podczas pracy z aplikacjami może zdarzyć się, że niektóre z nich przestaną odpowiadać na nasze polecenia. Wówczas taki program musimy zamknąć w „Menedżerze zadań”. Nie jest to do końca wygodne rozwiązanie, gdyż musimy znaleźć tam dany program, po czym ręcznie go wyłączyć. Istnieje jedna prostsza metoda, by jednym kliknięciem zamknąć wszystkie zawieszone programy. Zobaczmy, jak to zrobić.

 

1. Na pulpicie klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy „Nowy”, „Skrót”.

 

eins

2. W nowym oknie wpisujemy polecenie:

Czytaj więcej: Szybkie zamykanie zawieszonych aplikacji

Zmniejszenie ilości aplikacji w menu „Otwórz za pomocą”

Z czasem na komputerze instalujemy wiele programów. I tak oto po jakimś czasie mamy 10 pozycji do odtwarzania muzyki i 15 kolejnych do edycji obrazów. Gdy chcemy użyć danego konkretnego programu do otworzenia pliku, musimy przebijać się przez menu kilkunastu innych, już nie używanych. Jest jednak metoda, bo ograniczyć listę „Otwórz za pomocą” do kilku najpotrzebniejszych programów. Zobaczmy, jak to zrobić.

 

ozp 1 

 

Czytaj więcej: Zmniejszenie ilości aplikacji w menu „Otwórz za pomocą”

Jak uniknąć uszkodzenia sprzętu pod wpływem niskiej temperatury

Już jakiś czas temu nastała jesień i z wielkimi krokami zbliża się zima. Teraz już możemy odczuć niskie temperatury rano i wieczorem. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że niskie temperatury mogą wpłynąć na nasz sprzęt z którego korzystamy na co dzień. Oto kilka prostych porad jak uniknąć uszkodzenia sprzętu pod wpływem niskiej temperatury.

Właściwie w jaki sposób może dojść do uszkodzenia sprzętu pod wpływem mrozu? Dokładniej za wszystko odpowiada wilgoć, która dostaje się do urządzeń wystawionych na niskie temperatury oraz niedokładne zabezpieczenia urządzeń przez użytkowników.

Czytaj więcej: Jak uniknąć uszkodzenia sprzętu pod wpływem niskiej temperatury

Komputer stacjonarny dla gracza – na co zwrócić uwagę przy zakupie

 

Nowoczesne gry stawiają bardzo duże wymagania techniczne przed sprzętem komputerowym. Chęć nadążenia za trendami w rozwoju wirtualnej rozrywki wymaga nierzadko wymiany podzespołów czy nawet kupna nowego komputera. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt stacjonarny dla miłośnika gier komputerowych.

Wady i zalety komputera stacjonarnego

gracz

Czytaj więcej: Komputer stacjonarny dla gracza – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Poukrywane opcje w Windows 10

Nowy Windows wprowadza wiele zmian w interfejsie użytkownika. Przez ten fakt możemy być trochę zmieszani, gdy nie będziemy wiedzieli, gdzie są potrzebne nam opcje. W tym poradniku przedstawiam, jak znaleźć kilka opcji i okienek, które zostały poukrywane i poprzestawiane do innych miejsc.

 

Ustawienia ikon w zasobniku systemowym

W poprzednich wersjach systemu Windows, zarządzanie ikonami na pasku start było o wiele łatwiejsze, niż w Windows 10. Microsoft sprytnie ukrył opcję odpowiedzialną za dostosowanie tego elementu. Jednakże opcja ta istnieje, i zaraz zobaczymy jak zmienić ją do własnych upodobań

Czytaj więcej: Poukrywane opcje w Windows 10

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com