Zmniejszenie ilości aplikacji w menu „Otwórz za pomocą”

Z czasem na komputerze instalujemy wiele programów. I tak oto po jakimś czasie mamy 10 pozycji do odtwarzania muzyki i 15 kolejnych do edycji obrazów. Gdy chcemy użyć danego konkretnego programu do otworzenia pliku, musimy przebijać się przez menu kilkunastu innych, już nie używanych. Jest jednak metoda, bo ograniczyć listę „Otwórz za pomocą” do kilku najpotrzebniejszych programów. Zobaczmy, jak to zrobić.

 

ozp 1 

 

1. Aby to zrobić, musimy pobawić się w edycję rejestru. Nie jest to zadanie trudne, ale należy pamiętać, że niepożądana zmiana może popsuć wiele w systemie. Dlatego też przed operacjami można wykonać kopię danego fragmentu lub całego rejestru klikając prawym przyciskiem myszy na gałąź i wybierając polecenie „Eksportuj”.

2. Zanim jednak zaczniemy zmiany, musimy wejść do rejestru. Wciskamy kombinację klawiszy „Windows” + „R” i wpisujemy w otwarte pole „regedit”, po czym naciskamy na ok.

 

ozp 2 

 

3. Następnie rozwijamy poniższe klucze:

HKEY_CURRENT_USER

SOFTWARE

Microsoft

Windows

CurrentVersion

Explorer

FileExts

 

ozp 3 

 

4. Z rozwiniętej listy wybieramy rozszerzenie. Następnie przechodzimy do gałęzi „OpenWithList”. Z prawej strony wyświetlą nam się klucze z programami do otwierania danego typu pliku. Możemy je usuwać wciskając „Delete”. Po zmianach restartujemy komputer. Jak możemy zobaczyć, lista aplikacji zmniejszyła się znacznie i znajdują się na niej tylko te programy, które chcemy.

 

ozp 4

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com