Poukrywane opcje w Windows 10

Nowy Windows wprowadza wiele zmian w interfejsie użytkownika. Przez ten fakt możemy być trochę zmieszani, gdy nie będziemy wiedzieli, gdzie są potrzebne nam opcje. W tym poradniku przedstawiam, jak znaleźć kilka opcji i okienek, które zostały poukrywane i poprzestawiane do innych miejsc.

 

Ustawienia ikon w zasobniku systemowym

W poprzednich wersjach systemu Windows, zarządzanie ikonami na pasku start było o wiele łatwiejsze, niż w Windows 10. Microsoft sprytnie ukrył opcję odpowiedzialną za dostosowanie tego elementu. Jednakże opcja ta istnieje, i zaraz zobaczymy jak zmienić ją do własnych upodobań

 

  1. Wchodzimy w „Ustawienia”. Aby to zrobić klikamy na „Start”, „Ustawienia”, a następnie wybieramy opcję „System”.
  2. Przechodzimy w zakładkę „Powiadomienia i funkcje” i klikamy na odnośnik „Wybierz ikony wyświetlane w pasku zadań”.
  3. Wyskoczy nam okno, w którym będziemy mogli zmieniać ustawienia widoczności każdej z ikon. Można też całkowicie wyłączyć ukrywanie ikon. Wystarczy zmienić opcję na pierwszym suwaku.

Klasyczny panel sterowania

W Windows 10 istnieje pewien dysonans. Microsoft zdecydował się pozostawić dwa panele sterowania. Nowy nazywa się „Ustawienia” i jest wszędzie dostępny. Natomiast stary, klasyczny „Panel Sterowania” jest mocno ukryty. Dowiedzmy się, jak go znaleźć.

  1. Najłatwiejszą opcją jest naciśnięcie prawym przyciskiem myszy na „Start” i wybranie opcji „Panel Sterowania”.
  2. Możemy też wyszukać go w systemowej wyszukiwarce. Klikamy na ikonkę lupy i wpisujemy słowo „Panel”, po czym naciskamy Enter.
  3. Jak widzimy, Panel Sterowania został trochę uszczuplony. Wszystkie opcje które z niego poznikały, są dostępne w aplikacji „Ustawienia”.

Menu „Właściwości” i „Zarządzaj”.

  1. Okna „Właściwości” i „Zarządzaj” możemy znaleźć po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na „Start” i wybranie ich z menu.
  2. Jest też wygodniejszy sposób wyświetlenia obu okien. Klikamy na „Start”, a następnie prawym przyciskiem myszy na „Eksplorator plików”. Z menu kontekstowego wybieramy opcję „Zarządzaj” lub „Właściwości”.
JSN Teki template designed by JoomlaShine.com